Casa Com Piscina Privativa E 3 Quartos
| Wi-Fi | Gratis parkering | Simbassäng Utomhusbassäng |
| Privat strand Strand | Spa & Hälsocenter Spa-lounge | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Casa Com Piscina Privativa E 3 Quartos Florianópolis med 1 sovrum erbjuder närhet till turistattraktioner, till exempel Ingleses Beach, som ligger cirka 20 minuter bort till fots. Den här villan med 3 badrum har plats för upp till 6 gäster och inbjuder dem alla att koppla av på en terrass.
Inom 3 km från denna villa hittar du Florianópolis, medan Brava-stranden ligger cirka 3,1 km bort.
För en bekväm vistelse i Casa Com Piscina Privativa E 3 Quartos finns strykjärn med strykbräda, strykutrustning och luftkonditionering samt snabbt internet och plattskärms-TV med satellitkanaler. Gästerna kan också njuta av matplats och uteplats samt skrivbord. Det här boendet inkluderar ett badrum med en separat toalett och en dusch. Hårtorkar, badlakan och handdukar finns också för din bekvämlighet.
I ett kök finns minibar och te-/kaffebryggare, vattenkokare, kylskåp och köksredskap. För att testa rätter från det italienska köket kan gästerna gå till restaurangen Dammi un Gelato Sorveteria Italiana, som ligger mindre än 500 meter bort. Gästerna kan enkelt nå tågstationen Main Bus, som är belägen ungefär 40 minuters bilresa bort. Bland fritidsalternativen finns soldäck, solterrass och utomhusbassäng samt en året-runt utomhuspool.
- Lokala sevärdheter
- Ponta das Canas Beach4,9 km
- Praia dos Ingleses1 km
- Flygplatser
- Florianopolis Flygplats38 km
- Tågstationer
- Main Bus Station24 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
- Säkerhet
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strand
- Strandparasoll
- Solsängar
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Spa-lounge
På rummet
- Luftkonditionering
- Uppvärmning
- Minibar
- Sittgrupp
- Uteplats
- Terrass
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- LCD-TV
- Bordsspel
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det Wi-Fi i Casa Com Piscina Privativa E 3 Quartos?
Ja, Casa Com Piscina Privativa E 3 Quartos erbjuder WiFi. - ❓
Erbjuder Casa Com Piscina Privativa E 3 Quartos ett kök?
Casa Com Piscina Privativa E 3 Quartos har ett kök med vattenkokare, kylskåp och köksredskap. - ❓
Tillåter denna semesterbostad husdjur?
Denna semesterbostad tillåter inte husdjur. - ❓
Vilken utsikt erbjuds på Casa Com Piscina Privativa E 3 Quartos?
Utsikten över trädgården erbjuds till gästerna på Casa Com Piscina Privativa E 3 Quartos. - ❓
Hittar jag en arbetsplats i Casa Com Piscina Privativa E 3 Quartos?
Ja, det finns arbetsplats i Casa Com Piscina Privativa E 3 Quartos. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor på Casa Com Piscina Privativa E 3 Quartos?
På Casa Com Piscina Privativa E 3 Quartos kan du utforska Florianópoliss viktigaste landmärken, inklusive Ingleses Beach (1 km), Brava-stranden (3 km) och Florianópolis, som finns inom 10 minuters bilresa.